Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah görmek; itibar ve saygınlık kazanmaya, bir şerefe nail olmaya sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya mutluluğa silah satmak; itibarını kaybetmeye zarara uğramaya silahını kaybetmek; eşin yada çok yakın bir akrabanın arkadaşın ölümüne işarettir.

Oüşmana galip gelmeye, güç ve kuvvete her çeşit marazdan ve üzüntüden kurtulmaya Silah ilme din” hayatının güzelliğine doğru habere; Silah yapan yahut satan kimse zalim ve gaddar yöneticiye delalet eder.

Oüşmana galip gelmeye, güç ve kuvvete her çeşit marazdan ve üzüntüden kurtulmaya Silah ilme din" hayatının güzelliğine doğru habere; Silah yapan yahut satan kimse zalim ve gaddar yöneticiye delalet eder.

Rüyasinda üzerinde bütün silahlari tasidigini gören hasta ise iyilesir, bir seyden çekiniyor ve korkuyorsa bu korkusundan kurtulur yolcu ise emniyetle yoluna gider ve selametle geri döner.

Rüyada silah kuşanmak, kendisiyle hastalık ve dertlerin giderildiği ilaca şeytanın şerrinden kendisini muhafaza eden zevceye üzüntü ve kederden kurtuluşa delâlet eder.

Kısa kısa tabirler ve yorumlar:

 • Silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine yorumlanır.
 • Üzerinde silah oldugunu ve onlari kullanmaya kudreti oldugunu gören kimsenin, kemal sahibi birisi olduguna arzu ve istegine ulasmasina işarettir.
 • Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen silah, düsmana galip gelip zafer bulmaya kuvvete ve hastaliklan def etmeye işarettir.
 • Hastalar hakkinda bu rüya onlarin ölümüne işarettir.
 • Bir kimse soyularak silahinin dinden alindigini görse, devlet ve saltanatinin ve kavminin kuvvetsiz ve zayif olmasina işarettir.
 • Her ne sekilde otursa olsun, rüyada silah görmek kuvvet seref ihsan memuriyet emniyet ve başkanlikla tabir olunur.
 • Eger bakan halk, ihtiyar kimseler ise onlar o kimsenin dost ve ahbabidirlar.
 • Rüyada silah kusanmak, ilme kisiyi fakirlik ve siddetden kurtaracak mala ve düsmani kovmaya korktugu kimseye galip gelmeye işarettir.
 • Rüyada soyularak silahının elinden alındığını görmek, devlet ve saltanatının zayıf olmasına işarettir.
 • Rüyada silah görmek, kuvvete ve düşmanları alt etmeye ve zafer kazanmaya yorumlanır.
 • Eger yolcu ise, ailesine sag salim olarak döner.
 • Rüyada silah kusanmak, ilaca seytanin serrinden kendisini muhafaza eden hanima işarettir.
 • Rüyada ok, kalkan kılıç süngü gibi harb aletleri görmek izzete şerefe yüksek rütbeye zafere ve müjdeye delâlet eder.
 • Silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine, rüyayı gören hasta ise iyileşeceğine işaret eder.
 • Bir kimsenin rüyada silah görmesi, düşmana karşı zafer bulmaya kuvvete izzete ve hastalıklardan şifaya delâlet eder.
 • Rüyada silah görenin çocuğu olur, arzularına kavuşur şeref ve itibarı artar.
 • Bakanlar genç iseler, o kimsenin kötülügünü isteyen düsmanlarina işarettir.
 • Bir kimse üzerinde silah oldugunu görse, kendisi de silahi olmayan bir kavim arasinda bulunsa o kimse o kavmin reisi olur.
 • Rüyada silah kuşandığını görmek, ilme fakirlik ve şiddetten kurtaracak mala ve düşmanı kahretmeye korktuğu kimseye galip gelmeye delâlet eder.
 • Bir kimse silahli oldugu halde halkin kendisine baktiklanm görse, halk 1 o kimsenin dedikodu ve giybetini Yapar.

Rüyasında Silah Görenler Rüyalarını Anlatıyor

AYŞE

15.05.2013 21:46:31

Olumsuz Düşünüyor

Ben rüyamda birçok teröristin evi taradığını ve şehri esir aldığını gördüm ve sonradan ev cephe oldu teröristlere silah açan askerler gördüm sonrası pek hatırlanacak gibi değildi rüyama açıklık getirmek isteyenlerin mesajlarını bekleyeceğim yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Eda Torun

15.05.2013 21:47:37

Olumsuz Düşünüyor

Rüyamda babamlar amcamlar kalabalık evdeyiz teröristler bizim evin orayı sarmışlar ve polisi aramak istiyorum tel çalışmıyor askerler geliyor ve çatışmaya giriliyor ben evdeki tüm küçük çocukları alıp çatı katına çıkarmaya çalışıyorum yaralı ölü görmedim ama silah sesleri fenaydı rüyamın etksinde kaldım ne anlama geliyor yardımcı olduğunuz için şimdiden tşkler

Polat

15.05.2013 21:49:15

Olumlu Düşünüyor

Rüyamda derin bir denizde yüzüyorum ne hikmetse yüzerken denizin dibine dalıyorum ve dipte bir silah görüyorum acaba bu silah ne anlama geliyor birde silahın içinde mermi var deniyorum sıkıyorum gerçekten ateş ediyor ne anlama gelıyor bu rüyam acaba yorumlarsanız sevinirim teşekkür ederim arkadaşlar

Melih

15.05.2013 21:50:09

Olumlu Düşünüyor

Ben rüyamda rahmetli dayımın silahının dagılmış oldugunu benimde o silahı birleştirmeye ugraştıgımı gördüm birleştirirken de bir arkadaşım var yanımda ama tanımıyorum ne güzel silah bu diyor evet diyorum rahmetli dayımın silahı çok güzel bir silahtır diyorumyardımcı olurmusunuz yorumları görmek istiyorum

Berdan

15.05.2013 21:52:01

Olumlu Düşünüyor

Selam ben rüyamda tanımadığım birisiyle savaşiyordum onlar sıktıkca kurşunlar bana gelmiyordu gibi ı en sonda köşeye sıkıştım mermim bitti ve düşmanım silahını bırakıp gelip benle konuşuyor gel otur konuşalım diyor Rüya tabirleri için bu ne anlama geliyor acaba tşk ederim

Sabri

15.05.2013 21:59:26

Olumlu Düşünüyor

Rüyamda tanımadığım insanlarin evime saldırısına uğruyorum ve nasıl oluyorsa silahım var vuruyorum onları, bu arada esim yukarda, oda yukarı çıkanları vuruyor, bir ara benim silahimin sarjoru bitiyor o arada birisi geliyor bana ateş ediyor fakat beni vuramıyor, ben sarjoru değiştirdikten sonra onu vuruyorum, çok korktum yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim

Hatice

15.05.2013 22:00:38

Olumlu Düşünüyor

Çok eski gibi evler olan bir yerde kumun üstünde 2 tane adam vardı,ve bunlardan bir tanesi benim sevdigim çocuk ve karşısındakıyle onun elinde silah vardı ama dıger adamı tanımıyorum ben, o tanımıyorum dedıgım adamın arkasından yan tarafa geçiyorum ve sevdiğim çocuğu görüyorum sevdıgım çocuk bana bakıp hatice git burdan diye bagırdı acaba bu rüya nasıl bir rüya ne anlama geliyor ? teşekkür ederim şimdiden

ferda

15.05.2013 22:01:48

Olumlu Düşünüyor

merhaba ben ferda rüyamda sol omuzundan silahla vurulmuş, kanları akan tanımadığım bir adamın kolunun altına girip “sana demedim mi” diyorum. ona yardım ediyorum savaştan çıkmış gibi de bir halimiz var sanki adamın ben sıhhiye hemşiresiyim gibi yorumlarmısınız rüyamı tşk ederim ...

Taner

15.05.2013 22:02:55

Olumlu Düşünüyor

Selam ben taner arkadaşlar rüyamda sahil bölgelerinden birinde bir adam sevgilim ki sevgilimide tanımıyorum sevgilime laf atıyor bende belimdeki silahı çıkartıyorum ama ne yaptıysam bir türlü ateş edemiyorum acaba açıklarmısınız bu durumu teşekkür ederim. Silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine yorumlanır.

Siz de Rüyanızı Paylaşmak İster misiniz?

 • dream captcha
Rüya Analizi

Silah görenlerin rüyaları hakkında hissiyatı şu şekilde:

Olumlu
%80
Olumsuz
%20
Toplam 10 oy kullanıldı, 8 puan.

Haydi, siz de oy verin! Bu rüya size nasıl bir hissiyat verdi?

Olumlu Olumsuz