Rüyada Düşmek Görmek Ne Anlama Gelir?

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye Yeşillik sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye Düşmek zengin için onun cimriliğine Dam balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek – bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye Yeşillik sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye Düşmek zengin için onun cimriliğine Dam balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek - bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Denilmiştir ki: “Rüyada üstüne birinin düştüğünü görmek, düşmanın ona zaferine; dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü görmek murad ve maksudunun yerine gelmemesine bir darbe tesiriyle düştüğünü görmek bela ve musibete; ayağı kayıp düştüğünü görmek de felâkete giriftar olmağa delâlet eder.

Birisinin kendi üstüne düstügünü görmek, düsmaninin kendisine üstün gelecegine; dag ve duvar gibi yüksek bir yerden düstügünü görmek isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düstügünü görmek bir bela ve musibete ugramasina; ayagi kayip düstügünü görmek felakete ugrayacagina delalet eder.

Rüyayi görenin düstügü yer çimenlik ve yesillik veya salih kimselerin toplandigi bir yer ise akibetinin hayir olmasina, düstügü yer harabe ve yirtici hayvanlarin içerisi ise akibetinin kötü olacagina işarettir.

Kısa kısa tabirler ve yorumlar:

 • Damdan düsüp elinin veya ayaginin kirildigini gören kimsenin, nefsine malina ve dostuna bir bela isabet eder.
 • İbn-i Sirin: Yüzüstü yere düşmek; sıkıntı ve ıstıraba.
 • Kirmanî'ye göre: Yüzükoyun düstügünü görmek, eger secdeye niyet etmemis ise hayir degildir.
 • Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düsmesi, günaha fitneye ve kötü islere meyline işarettir.
 • Rüyanizda yolda yürürken birdenbire düstügünüzü görmeniz, hiç beklemediginiz bir sekilde kalkinacaginiza ve çok zengin olacaginiza yorumlanır.
 • Ani yenilgi, başarısızlık ani karşılaşılacak sorundur.
 • Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp sıkıntı çekeceksiniz.
 • Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada düsmek iyi degildir.
 • Savaş sırasında düşmek; bu ıstırabın daha da artacağına.
 • Mesela: Düşülen yer çimenlik ve yeşillik veya salih kimselerin toplandığı bir yer ise hayra delâlet eder.
 • Rüyada yüksek bir yerden düştüğünü görmenin yorumu düştüğü yerin durumuna bağlıdır.
 • Rüyada düşmek, düştüğü yerin durumuna göre mânâ ifade eder.
 • Rüya sahibi davada, savasta veya kavgada ise üstün gelemez.
 • Dininde kuvvetli ve kavi olmayan birinin rüyada düşmesi, günaha ve fitneye delâlet eder.
 • Rüyada bir damdan düşüp elinin veya ayağının kırıldığını görmek, nefse mala ve dosta gelecek bir musibete alâmettir.
 • Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düstügünü ve bunun da hayir islemek maksadi ile hareketinden ve acelesinden ileri geldigini görmek günah islemesini terke ve iyilige dönecegine delalet eder.
 • Rüyada ayağı kayıp düşmek de haram mala delâlet eder.
 • Bir başka rivayete görede: Yüksek bir yerden asagiya düstügünü gören, hayirdan serre düser.
 • Bir kimsenin rüyada yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü görmesi, iyilik ve hayırdan şerre düşmeye işarettir.
 • Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir.
 • Düşülen yer harabe ve yırtıcı hayvanların içerisi ise, bu rüyada hayır yoktur ve akıbe­tin kötü olacağına işarettir.
 • Eğer yeşillik, çimenlik bir yere düşerse o kişinin geleceği hayırlı olur.
 • Bazilarina göre; rüyada düstügünüzü görmek, aksiyle yorumlanır.
 • Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve bunlar gibi yerden düştüğünü gören kimse, murad ve maksuduna eremez.

Rüyasında Düşmek Görenler Rüyalarını Anlatıyor

Nurcan Şahin

10.05.2013 00:18:18

Olumlu Düşünüyor

Bende özellikle dün gece gördüğüm rüya da çok ürperdim Kendimi yüksek bir köprünün demir parmaklıkların da gördüm fakat olumlu yönde düşünüyorum köprü yüksektir ve realite hayatımızdada yükseklik her anlamda mevki kalite zenginlik kuvvettir.

Neslihan

10.05.2013 00:23:56

Olumlu Düşünüyor

bencede katılıyorum Rüyada yüksek bir yerden düştüğünü görmenin yorumu düştüğü yerin durumuna bağlıdır. Çünki düşülen yer mekan ve zaman önemli kavramdır . Kavram karmaşası yaşamayın rüya tabirleri kişiye görede yorumlanabilmektedir rahat olun yani korkmayın herşeyden

mavera

10.05.2013 17:15:46

Olumlu Düşünüyor

arkadaşlarıma katılıyorum yorumlarını birer birer okudum akabinde bende bu tarz rüyalar görüyorum fakat bende tuhaf oluyor düşerken böyle bir anda sanki bedenime düşüyormuş gibi hissediyorum ve genelde dağdan düşüyorum ben enteresan ama ...

Ezgi elkan

10.05.2013 17:17:56

Olumlu Düşünüyor

MRB arkadaşlar ben ezgi öncelikle şunu belirtmek istiyorum Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir bana göre olumludur bir yerden düşmek çünki düşülen yer herzaman yüksek mevkiidir yüksek mevkii hem mal hem zaruri harcamalarınızın dengeliğine işarettir. Bence bir yerden düşmek olumlu yorumlanmalıdır böyle olduğuna inanmaktayım şahsen ,

mehmet karaca

10.05.2013 17:23:57

Olumlu Düşünüyor

Merhaba arkadaşlar yüksek bir uçurumdan arabayla düştüğümü gördüm arkadaşlar dün gece rüyamda ancak düşüş sırasında arabanın dışında buluyorum birden kendimi ve düştüğüm yer toprak araziydi hiç bir zarar görmeden kalkıyordum fakat yanımda bulunan kız arkadaşımı bulamıyorum ben düşmeyle alakalı yorumları herzaman olumlu olarak düşünüyorum ve bu pozitifliğimi herkesin alması için ve dünya geneline yayması için burada yorum bırakmak istedim sitenize.

fevzi zorlu

10.05.2013 17:26:15

Olumlu Düşünüyor

Arkadaşlar enteresan bir rüya gördüm hemen paylaşmak istiyorum düşmek ile alakalı olumsuz yorumlara aldırmayın bence düşmek çok olumlu sonuçlar doğuran ve popülerlik üzerine çok tartışılan rüyalardan biridir düşmek ile alakalı rüyalar , ben yüksek bir yamaçtan birden denizin dibinde bulunan denizaltı dediğimiz aletin üzerine düşüyorum ve düştükten sonra bir dalga oluyor bu dalga aletle birlikte beni pasifik okyanusuna kadar sürüklemekte buda sürüklenme esnasında oluşan pozitifliğin habericisidir olumludur yani.

Rüya Ertürk

10.05.2013 17:30:26

Olumsuz Düşünüyor

MRB Malesef arklar bu tür düşmek dağdan ovadan bayırdan gemiden uçaktan havadan arabadan aklınıza gelebilecek her yerden düşmek rüyada kötü yorumlanır bende bunu belirtmek istedim yorum atan arkadaşlarıma ziyade çünki uzun zamandır rüya tabirleriyle ilgileniyorum bu konuda tecrübeliyim isteyen inanır isteyen inanmaz fakat bir yerden bir yere düşmek demek rüyada kötü lanse edilmektedir.

merve köksal

10.05.2013 17:50:06

Olumlu Düşünüyor

Arkadaşlar bende rüyamda bir otobüsteyim otobüs şöförü çok hızlı gidiyor yolda yolda nasıl yol anlatamam böyle dağ bayır gidiyoruz resmen otobüsün içi yaşlı kadınlarla dolu böyle hepside bir anda bana bakıyor şöförün kafası 360 derece dönüyor bana gülümsüyor bir basıyor gazaa hemen yollar uçurum oluyor ve önümüzde tek bir ağaç var bir anda düşüyoruz ama o ağaca otobüsün ortası delinmesine rağmen ben tutunuyorum çok şükür kurtuluyorum ... olumlu düşünüyorum ağaçtan dolayı kurtulduk sonuçta düşmedik ...

Fatma

10.05.2013 18:42:55

Olumlu Düşünüyor

Rüyamda enteresandır ama bir fil üzerinden düşüyordum biraz araştırdığımda sonuçları pek bulamadım , ama yorumlara dayanarak fil güzel ve iri bir hayvandır dolayısıyla bu kadar büyük ve iri kıyım bir iyi hayvanın üstünde durmak ve düşmek olumludur bence ya değilmi arkadaşlar ?

akif

10.05.2013 18:51:00

Olumlu Düşünüyor

Ben rüyam" da ucu bucağı görünmeyen bir yerden ki o yeri ben bile tam hatırlamıyorum düşüyorum fakat düştüğüm yer bir çimenlik ve tuhaf tuhaf beyazlıklar görüyorum sizinde bu sayfada açıkladığınız üzere Mesela: Düşülen yer çimenlik ve yeşillik veya salih kimselerin toplandığı bir yer ise hayra delâlet eder. katılıyorum ve olumlu düşünüyorum rüyam hakkında teşekkür ederim.

Salih uçar

10.05.2013 19:15:14

Olumlu Düşünüyor

Arkadaşlar bende şöyle bir rüya yaşamıştım hemen anlatmak istiyorum sizlere bir trendeyiz fakat tren okadar hızlı hareket ediyor ki adeta uçuyoruz gibi daha sonrasında bir istasyona geliyoruz böyle bom boş hiç kimse yok ismide ruşça bir şey öyle hatırlıyorum daha sonrasında istasyondan çıktığımız gibi bir tünel var giriyoruz ve tünelden aşşağı düşüyoruz araştırdığım kadarıyla olumlu karşılayabilirmıyız ?

Sevim

10.05.2013 19:17:00

Olumlu Düşünüyor

Bende şöyle birşey oldu arkadaşlarım uyandırdı uyandırmasaydı devamınıda görücektikte :D ben justin bieber hayranlarındanım justin bieber ile uçaktayken uçağımız düşüyor sırf justin bieber ile birlikteyim diye olumlu yorumlandırıyorum ben siz neler düşünüyorsunuz ? cevaplarada açığım takip edeceğim

merve

10.05.2013 19:18:29

Olumlu Düşünüyor

Benim tuhaf bir düşme rüyam var dut ağacından düşüyorum aşşağıya fakat okadar yüksek bir dut ağacı ki bu düşene kadar 1 saat sürmüştür heralde :) düştükten sonrada uyanıyorum agactan düşen yeşile düştüğü için çimene düştüğü için olumlu yorumlandırıyorum rüyamı sizce ?

Sibel

10.05.2013 19:36:05

Olumlu Düşünüyor

Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz yazmışsınız katılıyorum geçtiğimiz aydı yanılmıyorsam bir büyük kuşun üzerinde uçarken kuş bir hamle yapıp beni yere atıyordu çok yüksekten yere düşüp elim kanıyordu bir hafta sonra işim çok kötü gitmeye başladı 2 hafta sonrasında düzeldi ama rötarlı olarak yinede her rüyada bir hayır vardır diye olumlu düşünüyorum sonuç itibariyle düzeldi ...

Korkak

09.11.2014 18:17:50

Olumsuz Düşünüyor

ay çok korktum töbe yarabbim . hergün böyle oluyo düştüğümü görüyorum bence hayra alamet değil :(

NURAN TURKOZ

06.10.2017 13:56:30

Olumsuz Düşünüyor

DDD

Siz de Rüyanızı Paylaşmak İster misiniz?

 • dream captcha
Rüya Analizi

Düşmek görenlerin rüyaları hakkında hissiyatı şu şekilde:

Olumlu
%83
Olumsuz
%17
Toplam 17 oy kullanıldı, 8.3 puan.

Haydi, siz de oy verin! Bu rüya size nasıl bir hissiyat verdi?

Olumlu Olumsuz