Rüyada Ashab-ı Kiram(R.a.) Görmek Ne Anlama Gelir?

Peygamberimizin (sav) arkadaşlarını topluca bir yerde görmek salih kimselerden olmaya, dünyada mütevazı yaşamaya Efendimizin arkadaşlarından birini görmek iyi geçinmeye sevgilerde samimiyete din kardeşliğine önem vermeye; iyiliği emredip kötülükteen sakındırmaya Bazen bu rüya ilahi yardıma Sahabenin iltifatı sağlam itikada onların gücenikliği inanç zayıflığına Sahabenin yaşadığını görmek Müslümanların ve İslamiyetlin kuvvet bulmasına delalet eder.

Onlardan birini veya hepsini sag olarak görse, dinin ve ehl-i dinin kuvvetli olmasina rüya sahibinin izzet ve serefll olmasina her hususta islerinde muvaffak olacagina; kendisini sahabeden birisi oldugunu görse musibet ve belaya düsüp sonra bundan kurtarmasina delalet; eder.

Rüyada sahabenin kendisinden yüz çevirdigini görmek, gören kimsenin sahabe arasinda çikan ihtilaftan dolayi onlarin bazisini bazisi üzerine tercih etmesine sahabenin de rüya sahibine bugz ve gazab etmelerine delalet eder.

Sahabeyi görmek, iyi geçinmeye muhabbete kardeslige yardim ve yararliliga düsmanlik ve kiskançliktan kurtulmaya kalpte olan kin ve adavetin gitmesine ve sevgiye işaret eder.

Sahabe-i kiramin rüyada kendisine teveccüh ettigini görmek, cami mescid gibi hayirli binalar yaptirmaya; neseb kabile ve asiretinin temizligine delalet eder.

Kısa kısa tabirler ve yorumlar:

  • Rüyada sahabei kirami güzel halde görmek, o kimsenin sahabe hakkindaki güzel itikadina ve yollarina tabi olmaya işaret eder.
  • Bazi kere bu rüya, askeri harekata ve asker sevkine bazen de ilmin ve emri bilmaruf ve nehyi anilmünkerin yayilmasina işaret eder.
  • Rüyada sahabeyi defalarca gören geçim sikintisi çeker.
  • Rüyayi gören fakir ise zengin olur.
  • Eger zengin ise ahireti dünyaya tercih eder ve malini Allah nzasi için sarf eder.

Rüyasında Ashab-ı Kiram(R.a.) Görenler Rüyalarını Anlatıyor

Üzgünüz, henüz hiç bir ziyaretçimiz Ashab-ı Kiram(R.a.) rüyasını anlatmamış.

Ama sizin, rüyanızı anlatıp ilk paylaşımı yapacağınıza eminiz! :)

Rüyasını İlk Paylaşan Siz Olmak İster misiniz?

  • dream captcha
Rüya Analizi

Ashab-ı Kiram(R.a.) görenlerin rüyaları hakkında hissiyatı şu şekilde:

Olumlu
%100
Olumsuz
%0
Toplam 1 oy kullanıldı, 10 puan.

Haydi, siz de oy verin! Bu rüya size nasıl bir hissiyat verdi?

Olumlu Olumsuz
Benzer Rüyalar

Ashab-ı Kiram(R.a.) görenler genellikle bu rüyaları da görüyor: